fix bar

Kossuth Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

Hit- és erkölcstan oktatás

Erkölcstan

Erkölcstan oktatás heti egy órában valósul meg intézményünkben, jellemzően egy osztályt más tantárgyból is oktató pedagógus előadásában.

Református hittan

Református hittan oktatás heti 1 órában van az általános iskolában, a hittankönyveket az egyházközség rendeli a beiratkozás alapján, a szülőknek ingyenes.
További információkért kérjük keressék:

Tóth Zoltán

református lelkipásztor

Katolikus hittan

Katolikus hittan oktatás heti 1 órában van az általános iskolában:
A hittankönyveket az egyházközség rendeli a beiratkozás alapján, és a Katolikus Egyház fizeti, a szülőknek ingyenes.
Ezek a tankönyvek a 8 év során végig veszik a Szentírás könyveit, az egyházi év eseményeit, a katolikus ünnepeket, és a templomi liturgiát.
A tankönyv olvasmányai és feladatai teszik ki a hittanóra felét.
Ezt követi az imaszándékok összegyűjtése: kérések és köszönetek Istennek.
A közösen elmondott Miatyánkot és Üdvözlégyet néhány hét elteltével már kívülről tudják a gyerekek.
Minden óra játékkal zárul. Természetesen ez a kedvenc része az órának: memória kártya, szójáték, rajz.
Fontos törekvés, hogy az órák jó hangulatban, egymást segítve, hatékonyan teljenek.
Amikor arra lehetőség van, a gyerekek idézetes matricát, kártyát, naptárt kapnak ajándékba.

A katolikus hittant a szülőknek kell bejelölnie beiratkozáskor. Mindenkit várunk szeretettel!

Unitárius hittan

Kedves Szülők!
Szíves figyelmükbe ajánljuk az unitárius hittanoktatást, amelyre gyermekük felekezeti kötődéstől függetlenül jelentkezhet.
Hittanóráinkon játékos szellemben közelítjük meg az élet fontos etikai kérdéseit a Biblia történetein keresztül. Megközelítésünkben a vallási dogmák ismerete helyett a nyitott vallásos gondolkodás kialakítása játszik kulcsszerepet.

Célunk
– a gyermekek személyiségének kibontakoztatása
– a családi- és egyéb közösségi értékekhez való kötődés erősítése
– a kreativitás és a nyitott gondolkodás fejlesztése
– az általános műveltség gazdagítása
A Magyar Unitárius Egyház a történelmi egyházak csoportjába tartozik. Ez az egyetlen magyar alapítású protestáns felekezet. Megalapítója Dávid Ferenc, erdélyi reformátor. Az egyház megalakulása az 1568. évi tordai országgyűléshez kötődik, ahol a világon először hirdették ki a vallásszabadság és a lelkiismereti szabadság törvényét. „Egy az Isten!” „A hit Isten ajándéka.”

Bővebb info:
– vikarius@unitarius.hu
– 06 30 453 2057

A SZÜLŐKNEK KELL BEJELÖLNIE BEIRATKOZÁSKOR.

Szeretettel várunk szeptembertől!